PRZED FERIAMI

Można by zażartować ”Poszukiwany dostawca śniegu!", jednak pora roku nie pozwala już na takie żarty…

Obecnie wyjazd ratraka Gminy Bystrzyca Kłodzka jest niemożliwy ze względu na minimalną pokrywę śnieżną, która wynosi od 5 cm w dolnej części do około 20 cm na szczycie i maszyna spowodowałoby więcej szkód niż pożytku. Na plus można zapisać, że na większości trasy pozostał ubity podkład, który zespala i wyrównuje nawierzchnie, a dzięki temu wystarczy nam nawet 15 cm świeżego śniegu do startu.

Na trasie Duża Jagodna, którą dzisiaj w ramach rekonesansu przeszli instruktorzy Szkoły Strefa Jagodna, są miejsca wyżej położone z dobrymi warunkami, jednak na większości trasy pokrywa jest niewielka, trzeba uważać na drobne kamyczki i przetarcia. Szczególnie na zjazdach należy zachować ostrożność, a w najniższych partiach narty nawet wypiąć. Nie mniej jednak warunki do turystycznego spacerowania z zachowaniem ostrożności istnieją, a na grzbiecie Gór Bystrzyckich panuje lekka zima. Odrobinę lepiej jest po czeskiej stronie Gór Orlickich, gdzie jeździł ratrak na trasie.

Czekamy na poprawę warunków śniegowych, wszystko gotowe już długi czas, ratrak, szkoła, schronisko, wypożyczalnia. Mama nadzieję, że prognozy o opadach końcem tygodnia się sprawdzą i ferie wystartują z prawdziwą zimą. Wypożyczalnia Strefa Jagodna będzie czynna od czwartku od 9.00 do 16:30. Wyciąg narciarski Osmelakowa Dolina również będzie czynny od czwartku. Zapraszamy

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski